On demand

Hlasujte za tému, ktorú by sme mali na váš podnet spracovať, alebo prispejte novou.

  • 1. Umelá inteligencia 80%
  • 2. Teória simulácie 20%

Záchrana alebo prekliatie? Ako vie krajina (bývalého) tretieho sveta zorganizovať ázijskú „olympiádu“

Každú olympiádu sprevádza pár škandálov. Každá má státisíce fanúšikov, ktorí sa na ňu tešia a státisíce odporcov, ktorí tvrdia, že ruinuje miestnu ekonomiku, lebo tržby počas podujatia ani zďaleka nepokryjú nákladnú výstavbu športovísk. Nechajme ale olympiády bokom. Pozrime sa na rovnaký fenomén v Ázii. Viete, čo sú Ázijské hry?

banka

Ako veľmi sú digitálne: Žijú naše banky v dobe kamennej?

Ako dlho ste čakali, kým vaša banka spustila banking cez smartfón? A ako sa vám s ním pracuje? Napriek tomu, že aj naše banky začínajú chápať, že éra papierov a vybavovačiek sa skončila, na kamenné pobočky chodí stále viac ako tretina Slovákov. Ako veľmi sú teda naše finančné domy digitálne?

Trump

Obchodná vojna USA a Číny sa začala. Ovplyvní tovar za desiatky miliárd

Prezident USA Donald Trump pokračuje vo svojej rétorike „America First“. Clá, ktoré vstúpili do platnosti v piatok o polnoci miestneho času, majú za cieľ ochrániť pracovníkov a tovar USA a podporiť domácu ekonomiku. Podľa odborníkov je Trumpov pohľad krátkozraký a dlhodobo môže rozvoju USA výrazne poškodiť. Čína zas v 25-percentných clách vidí „najväčšiu obchodnú vojnu v ekonomickej histórii“.