On demand

Hlasujte za tému, ktorú by sme mali na váš podnet spracovať, alebo prispejte novou.

  • 1. Umelá inteligencia 80%
  • 2. Teória simulácie 20%

Máte padáka – týchto ľudí sa Trump zbavil, alebo ho opustili

Americký prezident Donald Trump si na spolupracovníkov príliš nezvyká. Buď ho opustia, alebo ich vyhodí.

Zdroj: tasr/ap
Americký prezident Donald Trump počas svojej vlády prišiel o viacero spolupracovníkov.

Americký prezident vyhodil nedávno ministra spravodlivosti Jeffa Sessionsa. Ide o zatiaľ posledný z 29 viac či menej dobrovoľných odchodov z Bieleho domu, odkedy je Trump pri moci.

Počas svojej rezignácie Sessions jasne deklaroval, že neodchádza z vlastnej vôle. V liste napísal: „Drahý pán prezident, odstupujem z funkcie na vašu žiadosť.“

Čítajte aj:

Trump ho kritizoval za to, že odmietol dozorovať špeciálne vyšetrovanie zvláštneho vyšetrovateľa FBI Roberta Muellera, ktoré sa týka ruského vplyvu na americké voľby.

Sessions sa účasti na Muellerovom vyšetrovaní vzdal po tom, čo ho demokrati obvinili z toho, že neobjasnil svoje styky s ruskou stranou. Išlo o stretnutie s ruským veľvyslancom počas volebnej kampane. Sessions tvrdí, že na to zabudol.

Najvýznamnejšie odchody od Donalda Trumpa.

Walkman ma 40 rokov. Takto Sony zmenilo hudbu

Ťažko nájsť väčšie klišé ako to, čo sa nám dostalo do titulku tohto článku. Ešte ťažšie je však nájsť inú vetu, ktorá by dokonale vystihla to, čo sa Sony podarilo urobiť s malou krabičkou na kazetu, z ktorej išiel kábel so slúchadlami.

Obraz za 450 miliónov sa našiel. Je to Leonardo alebo nie?

Salvator Mundi. Je to najdrahší obraz histórie. Jeho cena je 450 miliónov dolárov. Odborníci sa však nevedia zhodnúť, či je jeho autorom naozaj Leonardo da Vinci alebo niekto z jeho žiakov. Za posledné roky sa nevedelo ani to, kde sa obraz nachádza. Teraz sa však našiel.