On demand

Hlasujte za tému, ktorú by sme mali na váš podnet spracovať, alebo prispejte novou.

  • 1. Umelá inteligencia 80%
  • 2. Teória simulácie 20%

Trump v Paríži ukázal nové Zviera – nezničiteľnú limuzínu za jeden a pol milióna

Svoju premiéru počas návštevy amerického prezidenta Donalda Trumpa vo Francúzsku mala nová prezidentská limuzína s prezývkou Zviera.

Zdroj: tasr/ap
Americký prezident Donald Trump počas prejavu.

Nová limuzína sa prvýkrát verejnosti predstavila 24. septembra v New Yorku, keď Donalda Trumpa prepravila do sídla Organizácie spojených národov.

Predchádzajúca verzia limuzíny mala premiéru v roku 2009  iba krátko pred tým, ako sa svojej funkcie ujal Trumpov predchodca Barack Obama.

Čítajte aj

Auto je vybavené novým pancierovaním hrubým 125 milimetrov. Opancierované dvere prezidentskej limuzíny vážia približne rovnako ako dvere na komerčnom lietadle. Okrem iného auto disponuje aj kamerami, ktoré dokážu sprostredkovať  nočné videnie.

Vývoj nového auta, ktorý stál takmer 16 miliónov dolárov, prebiehal v rokoch 2014 až 2017.

Nova prezidentská limuzína Donalda Trumpa.

Všade, kam sa Donald Trump pohne, s ním cestujú dve limuzíny. Tajná služba, ktorá prezidenta chráni, má k dispozícii celkovo 12 takýchto vozidiel. Limuzína je prepravovaná vo vlastnom nákladnom lietadle značky C-17 Globemaster.

Walkman ma 40 rokov. Takto Sony zmenilo hudbu

Ťažko nájsť väčšie klišé ako to, čo sa nám dostalo do titulku tohto článku. Ešte ťažšie je však nájsť inú vetu, ktorá by dokonale vystihla to, čo sa Sony podarilo urobiť s malou krabičkou na kazetu, z ktorej išiel kábel so slúchadlami.

Obraz za 450 miliónov sa našiel. Je to Leonardo alebo nie?

Salvator Mundi. Je to najdrahší obraz histórie. Jeho cena je 450 miliónov dolárov. Odborníci sa však nevedia zhodnúť, či je jeho autorom naozaj Leonardo da Vinci alebo niekto z jeho žiakov. Za posledné roky sa nevedelo ani to, kde sa obraz nachádza. Teraz sa však našiel.