On demand

Hlasujte za tému, ktorú by sme mali na váš podnet spracovať, alebo prispejte novou.

  • 1. Umelá inteligencia 80%
  • 2. Teória simulácie 20%

Hamilton oslavuje piaty titul, vyrovnal Argentínčana Fangia

Už svoj piaty titul majstra sveta pretekov Formuly 1 získal cez víkend Brit Lewis Hamilton. Vyrovnal sa tak legendárnemu Argentínčanovi Juanovi Manuelovi Fangiovi.

Zdroj: tasr/ap
Brit Lewis Hamilton (Mercedes) oslavuje pálením pneumatík zisk piateho titulu majstra sveta F1 v cieli Veľkej ceny Mexika.

Hamilton si piaty titul zabezpečil štvrtým miestom vo Veľkej cene Mexika. V historickom rebríčku je pred ním už iba Nemec Michael Schumacher, ktorý dokázal získať celkovo sedem titulov.

Brit patrí do exkluzívneho klubu jazdcov, ktorí majú na svojom konte 4 a viac titulov majstra sveta. Okrem Hamiltona sa niečo podobné podarilo iba Alainovi Prostovi, Sebastianovi Vettelovi (obaja 4 tituly), Juanovi Manuelovi Fangiovi (5) a Michaelovi Schumacherovi (7).

Hamilton, ktorý v F1 debutoval tretím miestom na Veľkej cene Austrálie v roku 2007, môže prekonať Schumachera v počte víťaztiev a vyrovnať v počte získaných titulov. S Mercedesom totiž podpísal predĺženie zmluvy o dva roky.  S platom 40 miliónov libier ročne sa stane najlepšie zarábajúcim pilotom F1 v histórii.

Lewis Hamilton získal piaty titul.

Zostávajúce preteky:

11. november 2018 – VC Brazílie
25. november 2018 – VC Abú Zabí