On demand

Hlasujte za tému, ktorú by sme mali na váš podnet spracovať, alebo prispejte novou.

  • 1. Umelá inteligencia 80%
  • 2. Teória simulácie 20%

Hamilton oslavuje piaty titul, vyrovnal Argentínčana Fangia

Už svoj piaty titul majstra sveta pretekov Formuly 1 získal cez víkend Brit Lewis Hamilton. Vyrovnal sa tak legendárnemu Argentínčanovi Juanovi Manuelovi Fangiovi.

Zdroj: tasr/ap
Brit Lewis Hamilton (Mercedes) oslavuje pálením pneumatík zisk piateho titulu majstra sveta F1 v cieli Veľkej ceny Mexika.

Hamilton si piaty titul zabezpečil štvrtým miestom vo Veľkej cene Mexika. V historickom rebríčku je pred ním už iba Nemec Michael Schumacher, ktorý dokázal získať celkovo sedem titulov.

Brit patrí do exkluzívneho klubu jazdcov, ktorí majú na svojom konte 4 a viac titulov majstra sveta. Okrem Hamiltona sa niečo podobné podarilo iba Alainovi Prostovi, Sebastianovi Vettelovi (obaja 4 tituly), Juanovi Manuelovi Fangiovi (5) a Michaelovi Schumacherovi (7).

Hamilton, ktorý v F1 debutoval tretím miestom na Veľkej cene Austrálie v roku 2007, môže prekonať Schumachera v počte víťaztiev a vyrovnať v počte získaných titulov. S Mercedesom totiž podpísal predĺženie zmluvy o dva roky.  S platom 40 miliónov libier ročne sa stane najlepšie zarábajúcim pilotom F1 v histórii.

Lewis Hamilton získal piaty titul.

Zostávajúce preteky:

11. november 2018 – VC Brazílie
25. november 2018 – VC Abú Zabí

Walkman ma 40 rokov. Takto Sony zmenilo hudbu

Ťažko nájsť väčšie klišé ako to, čo sa nám dostalo do titulku tohto článku. Ešte ťažšie je však nájsť inú vetu, ktorá by dokonale vystihla to, čo sa Sony podarilo urobiť s malou krabičkou na kazetu, z ktorej išiel kábel so slúchadlami.

Obraz za 450 miliónov sa našiel. Je to Leonardo alebo nie?

Salvator Mundi. Je to najdrahší obraz histórie. Jeho cena je 450 miliónov dolárov. Odborníci sa však nevedia zhodnúť, či je jeho autorom naozaj Leonardo da Vinci alebo niekto z jeho žiakov. Za posledné roky sa nevedelo ani to, kde sa obraz nachádza. Teraz sa však našiel.