On demand

Hlasujte za tému, ktorú by sme mali na váš podnet spracovať, alebo prispejte novou.

  • 1. Umelá inteligencia 80%
  • 2. Teória simulácie 20%

Kam smeruje všetok tovar zo Slovenska? Odkiaľ najviac dovážame?

Viete, ako vyzerá obchod na Slovensku alebo v Európskej dvadsaťosmičke? Prehľadná grafika vám ukáže, odkiaľ Slovensko najviac importuje a kam najviac vyváža.

Zdroj: Tasr
Na archívnej snímke z roka 1958 Záhorské liehovary a konzervárne n.p. Malacky, výrobňa Stupava. O výrobky je záujem aj v zahraničí - pre export pripravia 15.000 plechoviek jahodového kompótu, 10.000 plechoviek červených paprikových stoniek v sladkokyslom náleve, 70.000 kg sterilizovaných uhoriek a i. Stupavské uhorky poputujú do Veľkej Británie, Nemeckej Spolkovej republiky, Belgicka, Švédska, Dánska. Na snímke Lýdia Záblacká pripravuje debnu na export.

Pohrali sme sa s dátami z Eurostatu a zistili sme, že kým väčšina výrobkov smeruje od nás z a do Nemecka, pokiaľ sa bavíme o priemere EÚ, najviac vecí do dvadsaťosmičky prichádza z Číny a smeruje do USA.

Zdroj dát: Eurostat

 

 

Walkman ma 40 rokov. Takto Sony zmenilo hudbu

Ťažko nájsť väčšie klišé ako to, čo sa nám dostalo do titulku tohto článku. Ešte ťažšie je však nájsť inú vetu, ktorá by dokonale vystihla to, čo sa Sony podarilo urobiť s malou krabičkou na kazetu, z ktorej išiel kábel so slúchadlami.