On demand

Hlasujte za tému, ktorú by sme mali na váš podnet spracovať, alebo prispejte novou.

  • 1. Umelá inteligencia 80%
  • 2. Teória simulácie 20%

Namiesto Segwayov e-korčule. Firma prišla s balančnou novinkou, ktorá už dostala aj zákaz

Ak máte pocit, že turisti na segwayoch sú v týchto horúcich dňoch na každom kroku, onedlho môže v našich uliciach pribudnúť aj ďalší spôsob dopravy. Firma Segway-Ninebot totiž uvedie na trh nový produkt, ktorý je už teraz v niektorých krajinách zakázaný.

segwayZdroj: Zdroj: Segway-Ninebot

Pôvodne americká spoločnosť, ktorá už dnes patrí čínskej matke, sa preslávila svojimi balančnými vozidlami. Po najznámejšom „segwayi“ prichádza na trh s novým druhom korčúľ, ktoré fungujú na rovnakom princípe ako ostatné prostriedky firmy.

Korčule majú dosahovať rýchlosť až 12 km/h. Foto: Segway-Ninebot

Nová zábavka pre odvážnych sa dostane na trh pod názvom Drift W1 v auguste a úvádzacia cena sa má pohybovať vo výške 399 dolárov. V balení s korčuľami je aj grátis prilba. Chrániče ale budete potrebovať vlastné.

Hoci si firma od novinky sľubuje veľký záujem (tak to bolo koniec-koncov aj pri prvých segwayoch), niektoré krajiny ich používanie na cestných komunikáciách zakazujú. Prvou je Veľká Británia, v ktorej tieto korčule spadajú do kategórie „hoverboardov“ a elektrických skútrov a tie nemajú povolenie pohybu na cestách, zároveň ale ide o dopravné prostriedky s pohonom, ktoré zas nemajú prístup na chodníky.

Firma Segway padla do rúk čínskej firme Ninebot v roku 2015 po tom, čo zápasila s finančnými problémami a nesplnenými očakávania z predaja. Cena akvizície bola 80 miliónov dolárov.